A eshte pesha jote, “ideale”?

Kjo vegel tregon se cfare, njerezit e moshes dhe peshes tende, pershkruajne dhe mendojne si peshen ideale te tyren.

Qe te llogarisesh peshen ideale te trupit tend, eshte shum e lehte, thjesht fusni peshen, gjatesine (sigurohuni qe eshte ne cm :)), moshen dhe seksin dhe pastaj shtypni butonin “Calculate” (qe do te thote “llogaris”).

calculating your ideal body weight

Per te shkuar tek vegla klikoni tek linku: http://www.halls.md/ideal-weight/body.htm

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: