Sputtr, kerkon tek faqet e tua te preferuara.

Sputtr eshte nje kerkues interneti qe perdor si default motorrin e google. Por ekzistojne disa avantazhe. Pasi keni shkruar se cfare do kerkonit ne fushen e kerkimit te sputtr, ju mund mendoni se doni te shikoni nje video ne lidhej me ate qe po kerkoni. Sputtr ka rreth 36 ikona me logot e sherbimeve ne internet si Youtube, Myspace, Wikipedia, ebay, imdb, dictionary.com, ask, etj etj etj. Pra, ne rastin tone ne do te klikonim tek ikona e Youtube, dhe do te na hapeshin gjithe videot sipas kerkimit tone. Por nqs ne klikojme back, kerkimi jone do te jete ende i shkruar ne fushen e sputtr dhe nqs duam per shembull, te lexojm nje artikull ne wikipedia per subjektin ne fjale, ne thjesht klikojme ikonen e Wikipedia-s.

Gjithashtu, ju mund te rregulloni ikonat dhe madje te shtoni ikona te tjera. 

Per te shkuar tek faqja: http://www.sputtr.com/

U etiketua ,

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: