Howstuffworks të shpjegon se si funksionon gjithcka.

Howstuffworks është një faqe e njohur interneti e cila të shpjegon se si funksionojnë sendet/fenomenet që na rrethojnë. Ndryshe nga Wikipedia, Howstuffworks i ka artikujt e saj me detaje dhe foto që te vijnë në ndihmë për të kuptuar materialin. Gjithashtu, në faqe ndodhen edhe quiz-e, video, galeri fotosh etj.

Për të shkuar tek faqja: www.howstuffworks.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: