Google Docs, harroji USB-të.

Google Docs (google.com/docs) është me të vërtetë një zyrë online. Me të, mund të upload-oni dokumentet online apo dhe ti shkruani ato nëpërmjet Web Browserit tuaj. Me Google Docs mund  të krijoni prezantime(i ngjashëm me powerpoint), spreadsheet-e (fajle excel), dokumente wordi(.doc) dhe .pdf. Avantazhi kryesor i Google Docs (dhe i cdo zyre online) qëndron në faktin se bën të mundur që përdoruesi ti aksesojë dokumentet e tij kudo që ai të ndodhet, mjafton që te ketë nje lidhje me internetin (prandaj nuk i nevojiten më usb-të 🙂 ). Ndiqni videon për më tepër detaje.

Alternativa të tjera që mund të përdorni në vend të Google Docs janë:

2 mendime mbi “Google Docs, harroji USB-të.

  1. Respekte. Me pelqejne artikujt qe ngarkon. E vizitoj faqen shpesh, pse jo, dhe per te kopjuar ndonje ide pozitive 🙂

  2. lexoj.com thotë:

    thnx 🙂

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: