“Portable Ubuntu”, perdor Ubuntun ne Windows.

N.q.s enderroni te perdorni Ubuntun por eshte e veshtire per ju qe te beni kalimin nga Windows ne Linux, atehere “Portable Ubuntu” do ju vije ne ndihme. Behet fjale per nje vegel, qe mundeson perdorimin e sherbimeve (aplikacioneve) te Ubuntus, ne Windows.

“Portable Ubuntu” mund te vendoset lehtesisht ne nje USB flash drive, dhe do te keni sistemin tuaj te preferuar, kudo qe te shkoni. Per ta instaluar, downloadoni fajlin duke klikuar ketu, dhe ndiqni hapat e videos se meposhtme.

Faqja zyrtare e projektit: http://portableubuntu.sourceforge.net/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: