Bing? Pfffffff

Ndryshoi emrin nje produkti te deshtuar dhe reklamoje si te ri me shpresen se njerezit do ta blejne sepse ka ngjyra te bukura!

Microsoft lancon Bing, qe nuk eshte gje tjeter vecse Live Search i “evoluar” (nje “rebranding” do te thoja me mire). Per te reklamuar Bing, do te harxhohet rreth 100 milion dollare. Google, qe eshte lider ne kete drejtim, nuk ka asnje “difekt”. Si pasoje, njerezit nuk do te kene ndonje arsye me teper per te perdorur Bing. Personalishit jam pesimist per Bing.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: