“Gnome Do”, i thjeshte, i shpejte, i zgjuar.

Qellimi i Gnome Do eshte aksesimi dhe kontrollimi i materialeve (ne kompjuter apo ne web) shume me lehte. Programi perbehet nga nje texbox (fushe shkrimi) ku perpunon tekstin dhe ve ne dispozicion sherbimin e kerkuar. Nepermjet Gnome Do mund:

– Te Aksesohen fajlet ne kompjuter (duke shkruar nje pjese te emrit te dokumentit, ai do te shfaqet menjehere ne Gnome Do si opsion per ta hapur)

– Te update-ohet statusi i Twitter.

– Te krijohen evente ne Google Calendar.

– Te hapen programet e kompjuterit me lehte. (psh nqs shtypet “F”, ka shume mundesi qe opsioni per te hapur Firefox te shfaqet).

– Te degjohet muzike.

– Te aksesohen kontaktet ne Gmail apo Hotmail

– Te kontrollohet Skype

– Te levizen fajle neper folderat e kompjuterit.

– Te kerkohet ne Google, Youtube, Wikipedia etj.

etj etj etj etj etj etj.

Me Gnome Do mund te behet pak a shume, gjithcka.

Gnome Do eshte i mundur vetem per platformen linux. Per te lexuar me tej rreth ketij aplikacioni te fuqishem vizitoni faqen zyrtare http://do.davebsd.com/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: