Arkiva Mujore: Tetor 2009

Degjo.com, faqe per te kerkuar muzike shqiptare

Degjo. com eshte nje motorr kerkimi mjaft interesant per te kerkuar muzike te ndryshme shqiptare.

Adresa: www.degjo.com

U etiketua , , , , , ,

Si te ndalojme shfaqjen e quizzeve dhe aplikacioneve ne faqen kryesore ne Facebook.

Nqs jeni merzitur nga quizzet e disa miqeve tuaj (dhe nuk deshironi qe ti beni HIDE) atehere zgjidhja vjen duke perdorur add-onin Greasemonkey ne Firefox. Per me teper rreth Greasemonkey kliko ketu.

Hapat qe duhet te ndiqni:

1. Instalo Greasemonkey ketu.

2. Me pas shko ketu dhe kliko “Install”

3. Shijo nje facebook te paster dhe te qarte.

[UPDATE] Nje menyre tjeter eshte te perdorni lite.facebook.com

U etiketua , , , , ,

Twofoods, faqe interesante per te krahasuar ushqimet.

N.q.s para jush ndodhet nje molle dhe nje dardhe e nuk dini se si do ndikoje zgjedhja juaj ne shendetin tuaj atehere vizitoni Twofoods.com. Mjafton te fusni emrat e dy ushqimeve dhe do te merrni informacion rreth kalorive, karbohidrateve, yndyres, proteinave etj.

Per te shkuar tek faqja: www.twofoods.com

U etiketua , , , ,

Cmimi Nobama.

Obama nominohet per cmimin Noble vetem 11 dite pasi hyn ne zyre. Burimi

Obama miraton rritjen e numrit te trupave ne Afganistan. Burimi

Obama fiton cmimin nobel per paqen, edhe pse eshte duke drejtuar dy luftera.   Burimi

Gjeni cfare nuk shkon ne listen e meposhtme:

Martti Ahtisaari,

Dalai Lama,

Nelson Mandela,

Barack Obama,

Mother Teresa,

Martin Luther King Jr. ,

Kofi Annan.

etj…

U etiketua ,
Këtë e pëlqejnë %d blogues: