Si te ndalojme shfaqjen e quizzeve dhe aplikacioneve ne faqen kryesore ne Facebook.

Nqs jeni merzitur nga quizzet e disa miqeve tuaj (dhe nuk deshironi qe ti beni HIDE) atehere zgjidhja vjen duke perdorur add-onin Greasemonkey ne Firefox. Per me teper rreth Greasemonkey kliko ketu.

Hapat qe duhet te ndiqni:

1. Instalo Greasemonkey ketu.

2. Me pas shko ketu dhe kliko “Install”

3. Shijo nje facebook te paster dhe te qarte.

[UPDATE] Nje menyre tjeter eshte te perdorni lite.facebook.com

U etiketua , , , , ,

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: