Arkiva Mujore: Mars 2010

Livemocha, menyra me e mire per te mesuar nje gjuhe te huaj.

Livemocha eshte nje nga faqet me interesante per ata qe duan te mesojne nje gjuhe te re. Ofron 36 gjuhe te huaja me rreth 160 ore mesime audio dhe video per secilen gjuhe. E gjitha kjo, falas.

U etiketua , , , , , , , ,

Foto interesante

U etiketua ,

My name is Aristotle and I am NOT from Greece.

Miq, jeni te ftuar te beheni fan i My name is Aristotle and I am NOT from Greece ne Facebook, si pergjigje kunder deklaratave rraciste te ushtareve Grek.

Mesa duket, vlerat e qyteterimit te lashte Grek jane harruar nga Greket e sotem. Greqia e Aristotelit, Platos, Sokratit, Homerit, Arkimedit dhe Aristofanit nuk ekziston me.

U etiketua , , ,

Zbulo muzike te re duke perdorur Youtube.com/disco


N.q.s deshironi te zbuloni muzike te re perdorni sherbimin e ri te youtube disco.

Adresa: www.youtube.com/disco

U etiketua , , , , , ,

The Bill Hicks Story

Ky eshte trailer-i i filmit me te fundit qe i kushtohet komedianit legjendar Bill Hicks.

U etiketua , ,

Shqipe

“Shqipe”, nga Olson Lamaj

U etiketua , ,

Global Warming

U etiketua ,

PaperRater, korrigjo esete tuaja.

PaperRater ben te mundur korrigjimin e eseve tuaja (ne anglisht). Me te mund te permiresoni  gabimet drejtshkrimore apo gramatikore, stilin, perzgjedhjen e fjaleve, etj. Gjithashtu mund te  mesoni se sa origjinale eshte eseja juaj (pra nese e keni kopjuar nga diku).

U etiketua , , ,

Bari i ujkut (Istref Haxhillari)

Mundesuar nga “Kritika Letersi”, linku i shkarkimit.

U etiketua , , , ,

Ujku te Dentisti (nga Dionis Bubani)

Liber per femije te moshes 8-10 vjec. Ndodhet ne Google Books

U etiketua , , , , , , ,
Këtë e pëlqejnë %d blogues: