Kjo foto fantastike ka kushtuar me pak se 750$ per tu realizuar

Robert Harrison arriti kete rezultat duke lidhur kameren e tij ne nje balone me helium. Aparati fotografik bente foto automatikisht cdo 5 minuta. Pasi arrin deri ne 22 milje lartesi, balona fillon te bjere poshte me parashute. Aparati kthehet ne toke dhe lokalizohet fale teknologjise GPS. Kostoja per te nxjerre kete foto nuk i kalon 750$.

U etiketua

Një mendim mbi “Kjo foto fantastike ka kushtuar me pak se 750$ per tu realizuar

  1. Nikiu thotë:

    Po nese aparati te bie ne Greqi ne komanden e amfibeve greke te cilet i duan zorret tona per ushkurre e nallona?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: