Arkiva Mujore: Dhjetor 2010

Destinacionet turistike per 2011: Shqiperia e 6-ta.

Copyright © Shpend BenguCNN ka vendosur Shqiperine ne vendin e gjashte ne listen e rekomandimeve turistike per vitin 2011. “Destinacion ne rritje eshte Gjirokastra, nje qytet ku qendra e te cilit mbrohet nga UNESCO”, shkruan CNN.

Lexoni artikullin e CNN ketu.

Dhjetor 2010: 31 faqe te reja dhe interesante.

http://www.convertpdftoword.org/ – Konverton dokumente te formatit PDF ne ate WORD.

http://www.psykopaint.com/ – Kthen fotot tuaja ne piktura interesante.

http://cvmaker.in/ – Shkruani CV-ne tuaj ne menyren me te lehte te mundur.

http://youarewhatyouread.scholastic.com/ – Rrjet social per dashamiresit e librave.

http://www.phile.com/ – Rrjet social qe krijon webfaqe ne grup ku materialet publikohen nga anetaret e grupit.

http://simplebooklet.com/ – Krijon “booklet”-s.

http://www.khanacademy.org/ – Ka shpjegime dhe definicione per tema te ndryshme. Perfekte per studente.

http://www.wisegeek.com/ – Ka shpjegime dhe definicione per pyetjet qe keni.

http://www.convertvideotoaudio.com/ – Konverton nga formati video ne ate audio, online.

http://www.knowcase.com/ – Mbajtes shenimesh online. (Minimalist)

http://universalsubtitles.org/ – Vendos titra cdo video-je online.

http://orbs.com/ – Krijon faqe interneti shume lehte.

http://www.longreads.com/ – Lexoni artikuj te gjate.

http://www.alertful.com/ – Vendos alarme qe do ju dergohen ne email.

http://phone2location.com/ – Ju jep vendodhjen e nje numri telefoni.

http://www.babynamewizard.com/ – Ndihmon prinderit ne vendosjen e emrit te femijeve te sapolindur.

https://chrome.google.com/webstore – Dyqani i aplikacioneve per Google Chrome.

http://www.plusrated.com/ – C’mendojne te tjeret per ty?

http://readmeo.com/ – Lexo artikuj, me vone.

http://www.quotista.com/ – Rrjet social ku shperndahen shprehje librash.

http://www.moniitor.com/ – Monitoron popullaritetin e faqes suaj te internetit.

http://natter.r10.railsrumble.com/ – Sinkronizon llogarine tuaj te Facebook-ut dhe Twitter-it.

http://mapeas.com/ – Vendos ne harte lajmet e fundit sipas vendit ku ndodhen.

http://min.us/ Krijon albume fotografish anonim ku mund te shperndahen lehtesisht.

http://www.chargeyourglasses.com/ – Nese keni nje dasem afer dhe keni veshtiresi ne krijimin e nje fjalimi, kjo faqe do ju ndihmoje.

http://www.plaintextures.com/ – Faqe me texture-s te ndryshme.

http://www.webtasty.com/ – Dergon artikuj interesant ne emailin tuaj.

http://www.weeplaces.com/ratiofinder – A ka me shume femra apo meshkuj tek “filan” bar?

http://www.psykotube.com/ – Shfletues eksperimental i videove ne Youtube.

http://iphone4simulator.com/ – Simulator per ndertuesit e aplikacioneve te iPhone.

http://phras.in/ – Krahason dy menyra te shprehuri (ne anglisht) dhe te tregon cila eshte me e mire.

Shperthimi nacionalist i Kastro Zizo-s ne Zone e Lire.

Videoja eshte hedhur ne Facebook nga nje perdorues i saj.

Per te pare videon, duhet te jeni kycur ne llogarine tuaj ne Facebook.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1787145122244

Te pelqejne animacionet? Krijo nje online.

Xtranormal eshte nje sherbim online ku mundeson shnderrimin e skenarit tuaj ne nje animacion ku ju mund ta publikoni dhe ta shperndani.

U etiketua , ,

Menyra me e lehte per te ndertuar nje faqe interneti. (Falas dhe pa reklama)

Weebly mundeson ndertimin e faqeve te internetit ne menyren me te thjeshte te mundur. Shikoni videon per me teper:

U etiketua , , , , , ,

Kompilim Videosh – Parodistat e Vlores

(Skecet fillojne ne minuten 2:50)

U etiketua ,
Këtë e pëlqejnë %d blogues: