Arsyeja pse nuk do blejme kurre Ralicolor.

Keni nje kompani apo produkt dhe doni te tregoni qe nuk keni asnje kokerr leku per ti bere marketing te hajrit? Merrni shembullin e mesiperm, apo te kompanive te tjera si Kappa Oil, Universiteti Vitrinat etj etj. Me vjen keq, por marketing-u i tipit “Blini tek ne, sepse ne jemi funderrina” nuk me ngjit.

2 mendime mbi “Arsyeja pse nuk do blejme kurre Ralicolor.

  1. Ne fakt Vitrina ka leke per marketing se e ka qelbur gjithe Tiranen me flyera dhe postera. Thjesht kane zgjedhur rrugen e gabuar per te krijuar nje imazh serioz duke u katandisur ne nje pseudo-universitet ku shikon vetem fytyra katundaresh dhe te deshperuarish (e kam perbri punes dhe nuk flas ne tym).

  2. miri thotë:

    edhe une i ktij mendimi jam,mundohen te mashtrojne popullin me produktet qe kane

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: