Arkiva Mujore: Korrik 2012

Nje kondicioner goditet nga nje grua qe bie nga kati i 8-te.

Ne nje pallat pas kullave binjake nje kondicioner eshte goditur nga nje grua qe tentoi te vrase veten duke u hedhur nga kati i 8-te. Kondicioneri ishte i markes Hitachi dhe tani ka dale jashte perdorimit. Kondicioneri ishte blere ne vitin 2006 dhe ishte ne gjendje shume te mire pune: nuk rridhte, zhurma e ventilatorit ishte minimale, kishte opsion per ruajtje energjie, telekomande, etj.

Foto nga Kreshnik Gjoleka

 

UPDATE: Burimet e fundit thone se kondicioneri eshte derguar per servis dhe se shpejti do te jete ne gjendje pune.

 

//inspiruar nga mediat shqiptare

Këtë e pëlqejnë %d blogues: