Cloud9 IDE, nderto aplikacione ne cloud.

Cloud9 eshte nje sherbim qe mundeson programuesit te ndertojne aplikacionet e tyre online. Eshte si Google Docs, por per programuesit.

Suporton shumicen e gjuheve te programimit (si PHP, Python, Ruby, HTML5 etj etj etj) dhe ka mjaft features qe lehtesojne punen e programuesve si Code Completion, Command Line, Git Support nder te tjera (per te pare listen e plote te features-ve kliko ketu).

Cloud9 ka plane me pagese dhe falas

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: