Harte e lekundjeve sizmiologjike te Republikes se Shqiperise per periudhen 1967-2014. (heatmap)

Aty ku eshte e kuqe shpeshtia dhe intesiteti i lekundjeve ka qene me e larte.

Periudha e te dhenave :1967-2014

Burimi i te dhenave: USGS (U.S. Geological survey)

Grafiku: lexoj.com

zona sizmike

U etiketua , , ,

Një mendim mbi “Harte e lekundjeve sizmiologjike te Republikes se Shqiperise per periudhen 1967-2014. (heatmap)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: