Arkiva Kategorish: Politike

Pershendetje nga Parlamenti Polak

Fatos Lubonja, Henri Cili, Blendi Fevziu

U etiketua , , ,

Obama kills Osama

Slavoj Zizek, Tomi dhe Jerry, dhe Mubarak-u.

Shperthimi nacionalist i Kastro Zizo-s ne Zone e Lire.

Videoja eshte hedhur ne Facebook nga nje perdorues i saj.

Per te pare videon, duhet te jeni kycur ne llogarine tuaj ne Facebook.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1787145122244

Rap News vs News World Order (video humoristike)

Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media (1992)

U etiketua

Cmimi Nobama.

Obama nominohet per cmimin Noble vetem 11 dite pasi hyn ne zyre. Burimi

Obama miraton rritjen e numrit te trupave ne Afganistan. Burimi

Obama fiton cmimin nobel per paqen, edhe pse eshte duke drejtuar dy luftera.   Burimi

Gjeni cfare nuk shkon ne listen e meposhtme:

Martti Ahtisaari,

Dalai Lama,

Nelson Mandela,

Barack Obama,

Mother Teresa,

Martin Luther King Jr. ,

Kofi Annan.

etj…

U etiketua ,

Obama’s Deception, Nje dokumentar mjaft interesant.

“Obama’s Deception” eshte nje dokumentar qe flet rreth Obames. Ne youtube ka pasur mbi 3 milion shikime (ne momentet e shkrimit te artikullit).

Linku per ta ndjekur: http://www.youtube.com/watch?v=eAaQNACwaLw&feature=fvst

U etiketua
Këtë e pëlqejnë %d blogues: