Arkiva Etiketash: online

Një nga faqet më të mira për të modifikuar/krijuar foto online.

Ajo quhet Pixlr Editor dhe mund ta gjeni në këtë link: www.pixlr.com/editor

U etiketua , , , , ,

PaperRater, korrigjo esete tuaja.

PaperRater ben te mundur korrigjimin e eseve tuaja (ne anglisht). Me te mund te permiresoni  gabimet drejtshkrimore apo gramatikore, stilin, perzgjedhjen e fjaleve, etj. Gjithashtu mund te  mesoni se sa origjinale eshte eseja juaj (pra nese e keni kopjuar nga diku).

U etiketua , , ,

Thumba.net, Modifiko foto online. (Faqe e rekomanduar)


Thumba.net eshte nje aplikacion online i cili mundeson modifikimin e fotove tuaja ne menyre te shpejte e efikase.

Adresa: www.thumba.net

U etiketua , , , , ,

Dropbox ruan fajlat tuaj online.

Dropbox eshte nje sherbim online/desktop aplikacion qe mundeson ruajtjen e fajlave tuaj online. Hapat e perdorimit jane:

1. Shko tek www.getdropbox.com dhe shkarko (me pas instalo) Dropbox.

2. Nje folder i quajtur “My Dropbox” do te krijohet (ne lokacionin qe deshironi).

3. Ruajini fajlat ne kete folder, dhe ata do te jene te aksesueshem online duke u loguar ne llogarine tuaj ne http://www.getdropbox.com (llogaria krijohet gjate instalimit te aplikacionit).

Hapesira per perdoruesit qe perdorin versionin falas eshte 2 GB.

U etiketua ,

Klokoo, faqja qe ju zgjon ne mengjes.

Klokoo eshte nje faqe interesante  per te gjithe ata qe duan nje alarm zgjimi per mengjesin e ardhshem. Gjithcka funksionon online. Mjafton te hapni faqen, vendosni oren e zgjimit dhe… gjume te embel.

KUJDES: Sigurohuni qe kompjuteri juaj nuk do te fiket automatikisht (hibernate, sleep etj).

Adresa e Klokoo: http://www.klokoo.com/

U etiketua , ,

BackupURL, kopjon faqet online.

BackupURL ben te mundur ruajtjen e faqeve te tjera ne serverin e saj. Pra, pasi perdoruesi te kete bere backup nje faqe te caktur, mund ta aksesoje ate me vone ashtu sic ishte ne momentin kur e beri back-upin. 

BackupURL mund te perdoret nga studente, profesore, ekonomiste etj, ne menyre qe te tregojne se si (pergjithesisht nje media, psh cfare artikujsh ka pasur faqja e Top Channel diten e zgjedhjeve) ka qene nje faqe interneti ne nje date te caktuar.

U etiketua , , ,

Favicon-Generator, nje krijues favicon-ash online.

Ky artikull  sherben vetem per Web-Developer-at. Gjithsesi, per ata qe nuk e dine cfare jane, favicon-at jane ato ikonat e vogla qe ndodhen anash adreses URL (ose anash tab-it tek Google Chrome apo IE) te nje faqeje. 

Favicon-Generator eshte nje krijues favicon-ash online i perkryer.Tek faqja e tyre, ju keni si opsion te upload-oni foton tuaj ne format GIF, JPEG ose PNG dhe me pas do te keni te gjeneruar imazhin si favicon. Favicon-Generator gjithashtu ka nje editor, qe ju lejon te editoni faviconat tuaj te sapo gjeneruar me pare. Gjithashtu ekziston nje galeri me favicon-a te gatshem.

Per te shkuar tek faqja: http://favicon-generator.org/

U etiketua , , , ,

BitLet.org, nje shkarkues torrent-ash online.

Nqs shefi juaj ju kane ndaluar te perdorni ndonje klient torrenti, mos u merzisni. Ekziston (faktikisht ekzistojne disa 😉 ) nje shkarkues i shkelqyer torrent-ash qe funksionon online. 

Mjafton te shkoni tek bitlet.org, me pas te vendosni URL-ne e torrentit (ose ta hapni ate nga kompjuteri juaj me opsionin “select local .torrent) dhe klikoni “Download torrent” dhe shkarkimi i torrentit tuaj do filloje ne cast. 

Per te shkuar tek faqja: http://www.bitlet.org

U etiketua , , , , ,
Këtë e pëlqejnë %d blogues: